Gaston – MOK


Narozen: 12.10.2004

Barva: žemlová

Chrup: Plnochrupý, nůžkový

Výška: 64 cm


Zkoušky: ZZO – prospěl výborně, 56 b.


Výstavy:

Voříškiáda, Brno – přehrada

Voříškiáda, Brno – Líšeň


Ostatní:

Pochod přes 3 hrady – 30 km (cyklo)

Mikulášský závod – Brno, 2005 – dle zkoušek ZZO – 1.místo

Mikulášský závod – Brno, 2007 – dle zkoušek ZZO – 2.místo
GASTON, aneb Harward Němčice

  1. 4. 2008

Nikdy by mě nenapadlo, že budu přemýšlet o tom, že bych se dala k myslivcům!!!

Jakmile jsem jednoho dne zjistila, že existuje nějaký maďarský ohař, ihned jsem věděla, že „ho“ jednou prostě musím mít. Jelikož je to OHAŘ, tušila jsem, co to obnáší, ale také, že k myslivcům nikdy nepůjdu.

A proto jsme zvolili pejska bez PP. Pořídili jsme si pětiměsíčního Gastonka. Jenže…..zjistili jsme, že Gastonek je velmi živý, ale i šikovný a potřebuje stálé zaměstnání. Takže jsme mu  žačali hledat zábavu. Začali jsme základním výcvikem, tahání pneu, také nějaké „domácí video“ (Vašek to nesnáší) J a dostali jsme se až k záchranařině.

Pak si ale náš kamarád Michal pořídil štěně německého ohaře Artíka a už to začalo. Michal „objevil“ Mirka a jeho Harward Němčice a začal k němu jezdit na lovecký výcvik. Nám se to začalo líbit, jak Artík nosí bažanty atd., a už jsme tam byli taky. Mirek nás vzal i přesto, že Gaston je bez PP a nikdy tedy lovecký výcvik „nezužitkuje“.

Ve svých třech letech nás Gaston přesvědčuje, že to není o PP a rodokmenu, ale o ohařích. Přesto je nám teď líto, že Gaston je bez PP, ale jen proto, že máme „omezené možnosti“. U Mirka nás to ale baví a děláme to pro sebe a pro toho maďarskýho blázna!!!

A aby toho nebylo málo, tak další problém byl, že pánečci byli dva a pes jenom jeden! Takže jsme se rozhodli…..

Teď už jsme doma čtyři, stěhujeme se (v podstatě kvůli psům, nebo možná díky psůmJ), náš život a zájmy se otočily o 180 stupňů a opravdu i ten šatník se pomalu, ale jistě, mění…

 

 

  1. dubna 2008

       Klára Divíšková 

 

GASTON – Maďarský ohař – temperamentní a pracovitý.

Gaston přišel do naší výcvikové školy před nedávnem, ale velmi rychle jdou jeho výkony nahoru.

Zde se chci čtenářům našeho webu zmínit hlavně o tom, že Gaston je pejsek bez prrůkazu původu. To však nebrání jeho pánečkům, v tom, aby mu, protože je to velmi kvalitní lovecký pejsek, poskytli kvalitný lovecké vyžití.

Tento pejsek má pak handicap v tom, že nemůže na výstavy a nemůže být uchovněn a také se nemůže účastnit oficiálních loveckých zkoušek se zápisem do PP.

Nicméně naše lovecká psí škola umožňuje takovýmto jedincům vykonat cvičné zkoušky bez zápisu do PP, které jsou u nás posuzovány stejně přísně rozhodčími, kteří mají na posouzení příslušného druhu zkoušek aprobaci.  Takže pokud se Gaston těcgto cvičných zkoušek zúčastní, má možnost získat plnohodnotné lovecké vzdělání.

  1. dubna 2008

Lovecká psí škola Horas-lov
Mirek Horáček

 

 


Druhý Mikulášský závod

8. 12. 2007

Dne 8.12.2007 jsme se s paníčkou zúčastnili mikulášského závodu na našem cvičáku v brně. Závod byl posuzován podle zkoušek ZZO. Jednou jsme se už tohoto závodu na cvičáku zúčastnili s pánečkem a i zkoušky „na ostro“ jsem už zvládnul, takže to teď už byla hračka :-)) S paníčkou jsme tentokrát skončili na druhém místě. Konkurence byla veliká a všem se moc dařilo.

ObrazekObrazek


Voříškiáda, cvičák Brno – Líšeň

17. 6. 2007

Dne 17.6.2007 byla na našem cvičáku v Brně „voříškiáda“. Gastonek už jednou na voříškiádě byl, takže jsme se i teď nemohli nezúčastnit. Nejdříve jsme měli malou přednášku od pána, který dělá zvířecího záchranáře a má malou sanitku pro zvířata. Potom jsme si vyzvedli startovní čísla a šlo se. První disciplína bylo představení, druhá disciplína byla chůze po lávce a skok přes překážku a poslední byla volná disciplína. Gastonek ukázal všechno co umí – válel sudy, dělal mrtvolku, podlézal pod nohama, běhal okolo mě, tancoval kolečka, dával pac atd. Nikdo z našeho cvičáku nevěděl, že Gastonek něco takovýho umí, takže jsme všechny překvapili. Potom všichni přítomní hlasovali, každý vybral tři nejlepší pejsky. Gastonek to vyhrál a všem se moc líbil. Celý den bylo krásně, takže jsme si to všichni užili.

 

 

ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazek


Voříškiáda, Brněnská přehrada

30. 4. 2007

Jako většina pejskařů jsem často brouzdala po netu a hledala různé psí obchůdky, hračky, papání atd. Jednou jsem narazila na inzerci „voříškiády“ na Brněnské přehradě a s kamarádkou Janou jsme se spíš z legrace přihlásili. Jana měla zrovna štěně labradora Maxíka (bylo mu asi 8 měsíců). Gastonek už pár „kousků“ uměl, tak jsme se přihlásili i na soutěž „pejsek šikulka“, která byla v rámci voříškiády. Podařilo se nám dokonce uspět, hned v prvních kolech získal Maxík i Gaston 1.místo, takže jsme vyhráli alespoň svoji skupinu pejsků bez PP. Gastonek pak vyhrál ještě 3.místo v soutěži „pejsek šikulka“ a měl velký úspěch i u diváků :-)) Celý den bylo krásné počasí, takže to byl celkem fajn den.

Obrazek   Obrazek


Zkoušky ZZO, Brno

28. 10. 2006

Dne 28.10.2006 se Gastonek s Vaškem zúčastnili zkoušek poslušnosti ZZO na sousedním cvičáku v Brně – Líšni. Gastonek byl moc šikovný. Získal 56 bodů a hodnocení „prospěl výborně“.

 

ObrazekObrazekObrazek


První Mikulášský závod

3. 12. 2005

Dne 3.12.2005 jsme se s páníčkem zúčastnili mikulášského závodu na našem cvičáku v Brně. Závod byl posuzován podle zkoušek ZZO. Na to, jaký jsem byl ještě rapl, jsme dopadli překvapivě dobře 🙂 Ve veliké konkurenci jsme skončili na výborném prvním místě a závod tak vyhráli.

Obrazek