Hery z Pošné – ČF – chovný pes


Chovný pes – krytí III. a IV. linie

Číslo zápisu: ČLP/CF/58978

Narozen: 15. 7. 2007

Barva: Hnědá

Chrup: Plnochrupý, nůžkový

Výška: 66 cm

 

III. linie – Albrechtice

Otec: Cyrd od Bošické skály ( ZV, PZ, LZ+VP, VZ vše v I.ceně )

Matka: Cita z Pošné ( ZV, PZ, LZ, VZ vše v I.ceně )


Zkoušky:

2008 ZV I.cena – 205 b.

2008 PZ I.cena – 281 b.

2009 LZ I.cena – 232 b.

2010 SZVP I.cena – 96 b.

2010 VZ II.cena (limit voda) – 471 b.   2.místo + ocenění nejlepší pole

2010 OLV prospěl – zařazen do chovu

2011 Memoriál J. Sobotky VZ I.cena – 471 b.   3.místo + Res. CACT

2012 SZVP I.cena – 96 b. Vítěz zkoušek


Výstavy:

2008 Výborný 2 – Speciální výstava – Memoriál F. Hostičky, Protivín

2009 Výborný 1, CAC – Hanácká národní výstava, Olomouc


 25. 6. 2015

Štěňata – 3 psi, 7 fen

Hery z Pošné

ZV, PZ, SVP, LZ, VZ (mem. J.Sobotky – res.CACT) – vše I. cena

výborný (CAC)

Asta z Městečka na dlani

ZV, PZ, SVP, LZ – vše I. cena;

výborná (oblastní vítěz)

Narozeny : 25.6.2015  3 psi a 7 fen


 

 

23. 4. 2015

Dne 23.4.2015 přijela za Herym třetí nevěsta, z  Ronov nad Doubravou.

Asta z Městečka na dlani           ČLP/CF/60693/14    hnědá

Narozená: 19.5.2010

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Otec:   Don z Dočkalova dvora

Matka:   Gitta z Pošné

Majitel:  Tyller Martin, Česko


Speciální vodní zkoušky 2

14. 7. 2012

Dne 12.7.2012 jsme se opět zúčastnili vodních zkoušek ohařů, pořádaných v honitbě MS Trnov.Tentokrát jsme byli požádáni o doplnění skupiny, a jelikožje to dobrý trénink, tak jsme vyrazili. Při slabé účasti se zúčastnilo pět psů, a to Německý dlouh. ohař,Německý krátkosrstý ohař a tři Čeští fousci. Zkoušky se konaly u rybníku v Semechnici, kde proběhly celé zkoušky. Bohužel na rybníce byly velké vlnya to pejskům moc nepřidalo, a tak nejvyšší známka byla 3. Zbytek zkoušek proběhl bez větších zaváhání. Heryzkouškami prošel hladce, opět s celkovým počtem 96 bodů. První tři místa byla se shodným počtem bodů. Z hlediska chovnosti Hery zkoušky vyhrál. Na vyhlášení jsme se vrátili do pohostinství v Trnově, kde jsme poté přátelsky poseděli.


Memoriál Josefa Sobotky – Všestranné zkoušky

24.-25.9. 2011

Ve dnech 24.-25.9. jsme se s Herym zúčastnili Memoriálu Josefova Sobotky, všestranných zkoušek se zadáním titulu CACT a Res.CACT. Celkem bylo přihlášeno 6 pejsků a 4 fenky, s převahou maďarských ohařů a českých fousků a  po jednom zástupci pointra, irského setra, výmarského ohaře a drátosrstého německého ohaře.

První den se nastupovalo na polní a vodní práce. Vůdci se rozdělili do 3 skupin. My jsme byli ve skupině po 3, s maďarskou ohařkou Bashou a českou fouskou Dorou. Byli jsme jediná skupina, která prošla oba dva dny celá. Nejdříve na nás vyšlo velké pole. Začali jsme společným honem, který Hery prošel s 3 – (moc daleké hledání na společný hon), ale zase s vystavením a postoupením za bažantí zvěří. Poté následovalo samostatné hledání v řepě, kde všichni bez zaváhání prošli se 4. Poté jsem odjeli na vodní práce. Začali jsme s ochotou na hluboké vodě, kde se Herymu moc nevedlo. Po zaplavání dostatečně do dálky moc nereagoval na povely a odnesl si za 2. Následoval aport kachny z vody a dohledávka kachny v rákosí, kde opět nikdo nezapochyboval a všichni měli za 4.  Následovalo nahánění kachny v rákosí. Bylo to hodně těžké rákosí a Hery  dělal co mohl a odnesl si za 3. Velmi pěknou práci předvedla fenka českého fouska Dora, která předvedla ukázkové vyhledávání v rákosí, které celá korona velmi ocenila. Poté jsme odjeli na malé pole, kde nás čekaly dohledávky a vlečky. Opět jsme všichni 3 prošli bez sebemenšího zaváhání a dokonce rozhodčí chválili Heryho nos. Nakonec jsme se sešli všichni v místě srazu, kde jsme zhodnotili sobotní den. Hlavní rozhodčí zhodnotil den a oznámil, že odstoupili irský setr i pointer na poli a vypadl 1 maďarský ohař na vodě.

Druhý den jsme nastoupili už jen v počtu 7. Byl na řadě les. První nás čekala ohrádka s liškou a pak klid na stanovišti. Hery si odnesl za 4. Čekala nás šoulačka a barva. Na šoulačce se Hery  postavil, ale zůstal na místě a nereagoval ani na pobíhající veverku nedaleko od něj a tak si odnesl za 4. Barvu odešel bez zaváhání a taktéž si odnesl za 4. Poté nás čekalo vyhledávání v houštinách a slídění v lese, kde Hery nezapochyboval a odnesl si za 4 a byl dokonce pochválen za ukázkové slídění v lese. Následovala dohledávka lišky v houštině. I přes hodně těžkou houštinu si všichni v naší skupině odnesli za 4. Pak už jsme se občerstvili a čekaly nás vlečky. Hery měl nejrychlejší časy na vlečkách a odnesl si z obou za 4. A tak jsme to měli z krku.

Kromě zapochybování na hluboké vodě se nám vedlo dobře a tak Hery skončil v I.ceně, na celkově třetím místě. Na prvním místě skončila fenka českého fouska Dora z Kablaně. Na druhém místě skončil, se stejným počtem bodů 471, drátosrstý ohař Argo Viatyna. Na třetím místě my, s počtem 471 bodů, a jako druhý fousek Hery obdržel i res.CACT. Moc bych chtěl poděkovat naší koroně, která nás velmi povzbuzovala a držela nám palce.


14.2.2011

 

Dne 14.2.2011 přijela za Herym druhá nevěsta, z Polska.

Koksa Rawicka Sfora                       PRK . VII – 11593

 

Narozená 18.12.2008

 

p1080222.jpgp1080235.jpg

Otec:   Kier z Augustowskich Lasów

Matka:   Mata Barlóg

Majitel:  Tomasz  Slawiński, Polsko

 

 


3. 12. 2010

Dne 3.12.2010 přijela úplně první nevěsta za Herym, a to dokonce ze Slovenska (Košice).

KIRA OD JEMILUK           ČLP/ČF/57576    bělouš

Narozená 20.12.2004

 

ObrazekObrazek

 

Otec:    Char z Hloušku

Matka:  Ira od Jeníků

 Majitel: Peter Cmúr, Košice, Slovensko


Všestranné zkoušky

10. 10. 2010

Obrazek

Dne 9.-10.10.2010 jsme se zůčastnili všestranných zkoušek. Celkově se nám vedlo dobře, pole se nám vydařilo báječně a tak jsme si odnesli i ocenění nejlepší pole. Bohužel na vodě se nám moc nevedlo. Z  hluboké vody a z nahánění v rákosí jsme obdrželi 2. Druhý den ale opět Hery potvrdil své vlohy a les odchodil se 4. Takže celkové zhodnocení bylo dobré a rozhodčí Heryho jen chválili. Skončili jsme na celkově 2.místě v II.ceně díky vodě.

Mohu opravdu potvrdit, že rozhodčí posuzovali přísně, o čemž svědčí jen 1x I.cena. Ale tak by to mělo být  a né rozdávání plných počtů bodů. No, máme co trénovat, voda nám bude dlouho ležet v žaludku, protože nám pokazila nominaci.

ObrazekObrazek


Speciální vodní zkoušky

10. 7. 2010

Dne 10.7.2010 jsme se zúčastnili vodních zkoušek ohařů, pořádaných v honitbě MS Trnov. Při slabé účasti se zúčastnilo pět psů a to Pointer (vůdce p. Vaněk), dva němečtí drátosrstí ohaři, jeden německý krátkosrstý ohař (vůdce p. Víteček) a jeden ČF – Hery. Po záhájení zkoušek jsme se vydali k blízkému rybníku v Semechnici, kde proběhly celé zkoušky. Dá se říci, že ani jeden pejsek v žádné disciplíně nezaváhal, a tak jsme všichni splnili zkoušky v I. ceně. Hery, i když není žádný vodouch, zkouškami prošel hladce,na druhém místě s celkovým počtem 96 bodů. Na vyhlášení jsme se vrátili do pohostinství v Trnově kde jsme po poté přátelsky poseděli.

ObrazekObrazek


Lesní zkoušky

  1. 8. 2009

Dne 15.8.2009 jsme se zúčastnili lesních zkoušek ohařů, pořádaných v honitbě MS Letná Vamberk. Celkem se zúčastnilo osm německých krátkosrstých ohařů, jeden dlouhosrstý výmarský ohař, jeden malý musterlandský ohař, dva němečtí drátosrstí ohaři (z nichž jednu fenu vedl můj kamarád Luďa z MS Voděrady) a jeden český fousek – Hery. Rozhodčí byli velmi přísní, což se ukázalo už na první disciplíně – ohrádka s liškou, kde první dva pejsci šli s 2. My jsme zkoušky prošli vcelku bez problémů, se samýma 4 až na barvu a ohrádku, kde jsme šli s 3. U vlečky s liškou dostal Hery malou 4 z nosu a rozhodčí ho poté pochválil za vynikající nos. Celé zkoušky byly velmi dobře připravené i když počasí vytáhlo do lesa i houbaře. Na dobře zorganizovaných zkouškách, bez jediného protestu vůdců, uspělo 11 ohařů. Ve velké konkurenci jsme skončili na krásném 6.místě, v I.ceně, s celkovým počtem bodů 232.


Národní výstava psů

9. 1. 2009

9.1.2009 jsme se zúčastnili Hanácké národní výstavy v Olomouci. Byli jsme v pracovní třídě a posuzoval nás Pavel Navrátil. Dopadli jsme skvěle, odvezli jsme si CAC (výborná I).

ObrazekObrazekObrazek


Podzimní zkoušky

  1. 9. 2008

Dne 6.9.2008 jsme se s Herym zúčastnili podzimních zkoušek ohařů v dobře zazvěřené honitbě MS „Litá“ České Meziříčí. Ve skupině velkých plemen bylo 10 psů. Rozhodčí, za vedení Jaroslava Čiháka, měli u ohařů nevděčnou práci, protože u poloviny účastníků museli vynést negativní verdikt. Z deseti psů obstálo pouze pět. Dva psi neuspěli při dohledávce, dva při ověřování vystavování a jeden při disciplíně přinášení srstnaté. Zkoušky byly náročné i proto, že tu sobotu po celý den pražilo slunce, takže horko sužovalo jak psy, tak vůdce a také rozhodčí. Žízní však nikdo z účastníků netrpěl, pro jednu skupinu ohařů se dokonce naskytlo osvěžení ve Zlatém potoku. Ve velké konkurenci jsme skončili na krásném 4.místě, v I.ceně s celkovým počtem bodů 281.


Speciální výstava – Memoriál Františka Hostičky

23. 8. 2008

23.8.2008 jsme se zúčastnili speciální výstavy v Protivíně. Výstava byla pojatá jako pocta velkému chovateli Českých fousků Františku Hostičkovi. Účást byla veliká, zúčastnilo se 166 Českých fousků, 38 MOK, 4 PP, 36 NDO. V naši třídě mladých psů bylo 5 hnědáků a posuzoval Josef Čeliš. V naší třídě byl rovněž brácha Hary a na výstavě jsme se sešli i s naším chovatelem J. Černým. Na výstavě se nám dařilo, získali jsme ocenění VÝBORNÝ 2. Na této výstavě jsme také splnili jednu z podmínek uchovnění – povinná klubová výstava.

ObrazekObrazekObrazek


Zkoušky vloh – Moravské derby

10. 5. 2008

ObrazekDne 10.5.2008 jsme se zúčastnili Moravského derby – jarních zkoušek vloh ohařů v Praci. Celkem se zúčastnilo 21 ohařů, z nichž 20 psů obstálo v I.ceně a 1 pes ve III.ceně. Honitba byla velmi dobře zazvěřena spoustou srstnaté zvěře. V Herouškových 9 měsících jsme sklidili velký úspěch a skončili jsme v I.ceně s celkovým počtem 205 bodů.

 

ObrazekObrazek


Jarní svod

19. 4. 2008

Dne 19.4.2008 jsme se zúčastnili jarního svodu v Ivančicích. Byl tam s námi i náš kámoš Artík od Rusavského potoka se svýma páníčkama Michalem a Bárkou. Pejsků bylo hodně, ale nejvíce Německých krát. ohařů. Z malých plemen byl zastoupen výraznou převahou Jezevčík hrubosrstý. Posuzoval nás pan rozhodčí Kulhánek. Já i Artík jsme prošli bez problému (mě se teda moc nechtěli ukazovat zoubky). Tento povedený den jsme zakončili u Artíka na chatě v Hrubšicích. Oslava byla veliká :-))

 

ObrazekObrazekObrazek